Prawo i koszty zwrotu

14 DNI NA ZWROT BEZ PODANIA PRZYCZYNY
Prawo do odstąpienia od umowy – prawo do zwrotu

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy (zwrócić zakupiony w naszym sklepie towar) w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Okres na odstąpienie od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w fizyczne posiadanie towarów (lub w przypadku kilku sztuk – ostatniego z towarów) lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w fizyczne posiadanie towarów.
Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy muszą Państwo poinformować nas:

Hurtownia Dywanów AJP (właściciel sklepu internetowego DywnaoweInspiracje.pl)
41-800 Zabrze, ul. Sobieskiego 5b
Tel.: 532 378 888
Email: BOK@dywanoweinspiracje.pl

o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (np. pismo wysłane pocztą lub mailem na podany adres mailowy lub formularzem zwrotu dołączonym do zwracanej paczki w odpowiednim terminie). 

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej dywanoweinspiracje.pl Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy standardowy sposób dostarczenia oferowany przez nas), bez zbędnej zwłoki, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa do odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w początkowej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towarów lub do czasu dostarczenia nam dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi najwcześniej.

Zwracane dywany proszę odesłać lub przekazać nam odpowiednio zabezpieczone i zapakowane w podobny sposób do otrzymanego (dywanów otrzymanych w rulonie nie należy składać w kostkę, zgniatać itp.), na adres:

Hurtownia Dywanów AJP
41-800 Zabrze
ul. Sobieskiego 5 B
tel. 532 378 888

bez zbędnej zwłoki, a każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o swoim odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towary przed upływem terminu 14 dni.

Konsument odpowiada materialnie za zmniejszenie wartości towarów wynikające z obchodzenia się z nimi w sposób inny niż jest to konieczne do oceny ich właściwości, cech i funkcjonalności.

Koszt zwrotu towarów

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów.

Dywan/dywanik zakupiony w naszym sklepie, w zależności od gabarytu, można odesłać lub dostarczyć we własnym zakresie . Wysokość kosztów zwrotu, jakie będą musieli Państwo ponieść, zależna jest od wielkości gabarytu oraz sposobu wybrania formy transportu oraz cennika wybranego przez Państwa przewoźnika.

Dużym gabarytem są określane przesyłki, których suma długości oraz obwodu przekracza 330 cm i jest mniejsza lub równa 419 cm.
Paczkami o dużym gabarycie są belki chodników zazwyczaj o długości powyżej 10 mb i dywany o długości powyżej 2,00 m.
Dywany do rozmiaru 2,40x3,30 m wysyłamy w rulonie 
Dywany o rozmiarze większym niż 2,40x3,30m są odpowiednio składane na czas transportu lub jeśli jest to możliwe wysyłane w rulonie.

Przesyłki o dużym gabarycie posiadają wyższe niż standardowe koszty ewentualnego zwrotu, mogą też nie być obsługiwane przez firmy kurierskie. 

 

Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy

Ważne!

Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Klientowi będącemu Konsumentem w odniesieniu do umów, w których Towarem jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb: w szczególności chodniki cięte z metra, dywany przerabiane na życzenie Klienta, produkty wyprodukowane na zamówienie.

NIE PRZYJMUJEMY PACZEK ZA POBRANIEM - NIE STANOWI TO PODSTAWY DO ZWROTU PŁATNOŚCI

 

Wzór formularza zwrotu

 

Formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy

 


- Adresat

 

Hurtownia Dywanów AJP

 

ul. Sobieskiego 5B

 

41-800 Zabrze

 

tel. 532 378 888

 

email: bok@dywanoweinspiracje.pl

 


- Ja/My*................................................  niniejszym informuję/informujemy * o moim/naszym*

 

odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:

 

..............................................................................

 

– Data zawarcia umowy /data odbioru zamówionych towarów* ................................................

– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)

– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

– Data


(* Niepotrzebne skreślić.)

 

Zwrot pieniędzy nastąpi w takiej samej formie jak dokonana płatność.

W przypadku płatności za pobraniem, jeżeli chcą Państwo zamiast przekazu pocztowego otrzymać zwrot na konto - prosimy o podanie na jaki numer konta mamy zwrócić Państwu wartość zwracanego zamówienia:

 

Bank i nr Konta ………………………………………………………………………………………………………

 

Dane do Przelewu: ………………………………………………………………………………………………..

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl